[Relacja] MIEJSKO-GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SIEWIERZU

„Społeczny savoir vivre, czyli jak nie nadepnąć światu na odcisk” warsztaty Michała Zawadki

DSCN2746
Uczniowie klas I-IV SP nr 2 w Siewierzu mieli okazję uczestniczyć w niezwykłych warsztatach. 24 listopada biblioteka zaprosiła dzieci na spotkanie z Michałem Zawadką –  autorem bajek, konferansjerem, animatorem publiczności, od 1999 roku związanego ze sceną teatralną.  

Tematem warsztatów były ogólnie przyjęte zasady savoir – vivre. Poprzez eksperymenty naukowe i różne formy zabawy edukacyjnej dzieci poznawały pojęcia związane z dobrym wychowaniem. Spotkanie wprowadziło młodych czytelników w świat trudnych zależności społecznych.

DSCN2769

Autor w bardzo przystępny i zabawny sposób tłumaczył dzieciom czym jest umiar, roztropność, tolerancja, szacunek, a także umiejętność dostrzegania i przyjaźń. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak czerpać z mądrości starszych osób, po co są zasady i dlaczego o wiele więcej można osiągnąć, współpracując ze sobą oraz w jaki sposób uczyć się od siebie nawzajem.  To wyjątkowe spotkanie wprowadziło dzieci w świat relacji międzyludzkich, postaw wobec otoczenia, jak i umiejętności oceny i dostrzegania.

DSCN2781

Uczestnicy warsztatów mogli również podziwiać zdolności aktorskie Michała Zawadki podczas czytania fragmentów jego najnowszych książek, które są już dostępne dla czytelników naszej biblioteki. Serdecznie zapraszamy do tej wyjątkowej lektury. Polecamy, naprawdę warto…
Nadesłała: M. Szlachta, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, Siewierz