[Zapowiedź] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH

makroNiezwykły świat makrofotografii

Miejska Biblioteka Publiczna w Siemianowicach Śląskich (al. Sportowców 3) zaprasza serdecznie  5 września o godz. 17.00  na wernisaż wystawy  fotografii autorstwa Krzysztofa Adamczyka oraz Rafała Ryby.  Wystawa  „Niezwykły świat makrofotografii – Niewidzialne staje się widzialne”  prezentuje zdjęcia tego, co nas otacza, ale czego może nie dostrzegamy gołym okiem. Na co dzień nie mamy czasu, lub zwyczajnie patrzymy przed siebie, nie dostrzegając tych drobnych cudów natury, które są tuż pod naszymi stopami. A wystarczy jedynie na chwilę się zatrzymać i patrzeć z uwagą… żeby dostrzec te maleńkie cuda natury.  Jak sami autorzy mówią,  natura jest dla nich źródłem inspiracji, nie przywiązują też zbytniej wagi na kwestie techniczne; ostrość czy zasady fotografii. Dla nich najważniejsze jest piękno, chwila, które uda im się uchwycić, ten jeden wyjątkowy moment. To wszystko sprawia, że fotografie są prawdziwe i doskonałe w swej… niedoskonałości.

makro2makro3

 

 

 

 

 

Krzysztof Adamczykkochający ojciec 15-letniego syna i uśmiechnięty listonosz – tak o sobie pisze ( potwierdzamy, bowiem od lat odwiedza bibliotekę przynosząc nam korespondencje). Miłośnik podróży, które są impulsem do powstawania ciekawych zdjęć.

 Rafał Ryba – siemianowiczanin , fotografia to jego hobby,  prywatnie osoba ekspresyjna, zafascynowany przyrodą która go otacza. Wśród jego fotografii znajdują się także zdjęcia krajobrazów czy fotografia uliczna.

MBP