autorka

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Oratorium na dotyk – wieczór autorski raciborskich poetek w bibliotece

SPOTKANIEW środę 27 września w raciborskiej bibliotece odbyła się promocja tomików wierszy raciborskich poetek Grażyny Drobek-Bukowskiej – „Oratorium na dotyk” oraz Jadwigi „Wigi” Wojnowskiej – „Co zostało”.

Łączy je wiele – obie są mieszkankami Raciborza, aktywnymi działaczkami Raciborskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury „Horyzont, ale przede wszystkim miłośniczkami poezji. Grażyna Drobek-Bukowska ma już na swoim koncie liczne tomiki wierszy m.in.: „W kolorach tęczy”, „W kropli dręczącego niepokoju”, „Smugi światłocieni” oraz wydaną w 2007 roku powieść „Ostatnie uderzenie”. Z kolei Jadwiga „Wiga” Wojnowska” debiutowała w 2002 r. podczas Raciborskiej Biesiady Literackiej i do tej pory wydała m.in. „Idąc przez życie”, „Dotyk życia”, „Barwy życia”, „Uczucia”, „Drogi i rozdroża” czy „Kalejdoskop”.

stół

W trakcie spotkania w bibliotece, poetki zaprezentowały swoje najnowsze tomiki poezji: „Oratorium na dotyk” i „Co zostało”. Wiersze przeczytały autorki oraz zaprzyjaźnione z nimi panie a jeden z gości zadbał o nastrojową oprawę muzyczną.

autorka

„Oratorium na dotyk” oraz inne tomiki poezji Grażyny Drobek-Bukowskiej można wypożyczyć w raciborskiej bibliotece. Serdecznie zapraszamy!

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu