noc

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Filmowa Noc w bibliotece z … Olgierdem Łukaszewiczem i innymi atrakcjami

nocKamera! Akcja! Za nami kolejna, pełna atrakcji Noc w bibliotece – popularna impreza cykliczna, w trakcie której biblioteka nie zasypia a na wytrwałych gości czekają liczne atrakcje. Tym razem raciborzanie bawili się w filmowym klimacie a gwiazdą wieczoru był Olgierd Łukaszewicz.

Niezapomniany Albercik w „Seksmisji”, Ślązak w „Soli ziemi czarnej” i „Perle w koronie”, namiętny kochanek w „Dziejach grzechu” czy tragiczny generał Nil… Olgierd Łukaszewicz, pokazując w trakcie wieczoru w bibliotece unikatowe zdjęcia, zabrał liczną publiczność w osobistą, wciągającą podróż po polskiej kinematografii, wspominając swoje najsłynniejsze role, perypetie z planów filmowych i spotkania ze znakomitymi aktorami. Ale nie tylko… Aktor chętnie opowiadał także o dzieciństwie spędzonym na Śląsku, ukochanej piastunce czy kotku, zachęcając jednocześnie i odsyłając swoich czytelników do wydanej w 2016 roku autobiografii aktora „Seksmisja i inne moje misje”, którą można wypożyczyć w raciborskiej bibliotece. Na koniec gość biblioteki uraczył raciborzan kilkoma wierszami Josepha von Eichendorffa w oryginale, czym zdradził swoją doskonałą znajomość języka niemieckiego.

pokaz

Spotkanie z Łukaszewiczem poprzedził kiermasz rękodzieła, wypieków i książek z udziałem Środowiskowego Domu Samopomocy w Raciborzu, Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu, Stowarzyszenia PERSONA, Cukierni A. Wyleżoł z Bieńkowic oraz Księgarni SOWA.

olgierd

aktor

– Goście, którzy odwiedzili wczoraj bibliotekę mogli także liczyć na darmową kartę biblioteczną, nowości książkowe, filmowe i muzyczne oraz 80% mniejszą karę za przetrzymane zbiory – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

foto

logosZadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.