[Relacja] MIEJSKO-GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SIEWIERZU

DZIEŃ DINOZAURA W SIEWIERSKIEJ BIBLIOTECE

wystawaW dniu 26 lutego przypada Dzień Dinozaura. Z tej okazji do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Siewierzu zawitali uczniowie klas drugich z Szkoły Podstawowej im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu, by świętować ten szczególny dzień podczas dwóch lekcji bibliotecznych.

Dinozaury już dawno wyginęły, ale wciąż nie przestają fascynować dzieci, zwłaszcza chłopców. Podczas lekcji bibliotecznych uczniowie poznali wiadomości o tych prehistorycznych gadach, ich gatunkach, zwyczajach. Próbowali wysnuwać własne teorie na temat ich wyginięcia.

spotkanie

Było głośne czytanie opowieści o dinozaurach, wyszukiwanie ciekawostek w książkach, rozwiązywanie wykreślanek i „dinozaurowej” krzyżówki. Nie zabrakło piosenki o dinozaurach i odgadywania gatunków dinozaurów na podstawie ich śladów.

spotkanie

Na koniec wszyscy na moment zamienili się w dinozaurów, dzięki wykonanym przez siebie maskom. Najbardziej zagorzali fani tych gadów przynieśli ze sobą figurki, gadżety i czasopisma związane z dinozaurami. Czas wszystkim upłynął „prehistorycznie”, na pogłębianiu wiedzy o zamierzchłych czasach.

spotkanie

Nadesłała: Jolanta Jakubczyk, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Siewierzu

Biblioteka wspiera Cele Zrównoważonego Rozwoju

cele ląd