[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Zrobione w domu – pokazane w bibliotece

spotkanie22 lutego w Filii nr 8 raciborskiej biblioteki przy ul. Żorskiej 2 odbyło się kolejne z comiesięcznych spotkań dla entuzjastów robótek ręcznych. Obecność i tym razem dopisała i każda z uczestniczek przyniosła ostatnią wykonaną przez siebie pracę.

Pojawiły się nowe szydełkowe serwetki pani Eli, pomysłowe obrazy wykonane haftem krzyżykowym pani Jadzi, sympatyczne gałgankowe laleczki uszyte i ubrane ręcznie przez panią Bogusię, kolejna faza prac nad koronką irlandzką oraz następne przykłady małych, atrakcyjnych akwarelek.

spotkanie

I znowu konsultacjom i dopytywaniom nie było końca. Jak się robi szydełkowe włoski dla lalek? A co trzeba zrobić, żeby nosek laleczki wyszedł taki śliczny i kształtny?  W jaki sposób wykonać liść paproci techniką irlandzką i jak połączyć poszczególne elementy siateczką z łańcuszka? Ile czasu zabiera wykonanie standardowej serwety na okrągły, duży stół? Większość uczestniczek spotkań to już doświadczone dziewiarki, szwaczki i malarki. Pozostałe panie śledzą i podziwiają ich postępy a niektóre próbują swoich sił. Bibliotekarki zachęcają je i służą pomocą na każdym etapie nauki.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu

Biblioteka wspiera Cele Zrównoważonego Rozwoju

cele równość   pokój