[Relacja] MIEJSKO-GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SIEWIERZU

„Dzień Kota” i „Dzień Dinozaura” w filii bibliotecznej w Wojkowicach Kościelnych

DINOZAURDnia 17 lutego obchodzony jest Światowy „Dzień Kota”, który został wymyślony przez Włochów w 1990 roku, a w Polsce jego obchody rozpoczęto w 2006 roku, pozyskując od razu rzesze sympatyków. Z kolei „Dzień Dinozaura”, który wypada 26 lutego jest wspaniałą okazją by przypomnieć sobie o prehistorycznych stworach, które niegdyś zamieszkiwały naszą planetę.

Dlatego z radością świętowaliśmy te dwa wydarzenia podczas cotygodniowych zajęć plastyczno-literackich w ramach „Akademii Twórczości Wszelakiej”. 21 lutego obchodziliśmy więc „Dzień Kota”. Dzieci wysłuchały fragmentów ciekawych i zabawnych książek o kotkach. Rysowały i kolorowały koty. Robiły papierowe pacynki-kotki na patyczkach. Wycinały i kolorowały maski kota. Powstał również ciekawy plakat o „kocim hotelu”. Nie mogło zabraknąć rozmów i dyskusji o kotach i ich znaczeniu w życiu człowieka.

spotkanie

Z kolei podczas zajęć 28 lutego przenieśliśmy się do czasów najdawniejszych i podążyliśmy śladami fascynujących prehistorycznych stworzeń. Na początku spotkania dzieci wysłuchały opowieści o tych prehistorycznych zwierzętach.. Z serii książek o dinozaurach poznały historię życia dinozaurów, dowiedziały się czym się żywiły, jak były zbudowane, jak wychowywały swoje potomstwo, jak sobie radziły z wrogami oraz dlaczego wyginęły. Z zaciekawieniem przeglądały książki i albumy o tych niezwykłych stworzeniach. Wspólnie czytaliśmy fragmenty książki „Mały dinozaur”. Następnie według szablonu dzieci wycinały, kolorowały i składały dinozaury z tektury.

Biblioteka wspiera Cele Zrównoważonego Rozwoju

 cele   pokój

Nadesłała: Marzena Wacławek, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Siewierzu, Filia biblioteczna w Wojkowicach Kościelnych