[Relacja] KSIĄŻNICA BESKIDZKA W BIELSKU-BIAŁEJ

Biblio o’clock czyli czas na szkolenia

szkolenieW dniu 12 września w Książnicy Beskidzkiej odbyło się kolejne szkolenie
w ramach projektu „Biblio o’clock czyli czas na szkolenia”, realizowanego w 2018 roku z programu Partnerstwo dla książki dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Pracownicy Książnicy Beskidzkiej oraz gminnych bibliotekach publicznych powiatu bielskiego uczestniczyli w warsztatach pt.: „Młodzież – pokolenie gadżetów, czyli jak wykorzystać urządzenia elektroniczne w pracy bibliotekarza”.

Szkolenie poprowadziła Izabela Drapała, pracownik Działu Instrukcyjno-Metodycznego
w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu. Jej zainteresowania i doświadczenie zawodowe od dawna związane są z nowymi technologiami. Prowadziła autorskie warsztaty Komputer Plus, Sztuka w Internecie oraz Multimedialny Senior poświęcone zaawansowanej obsłudze komputera dla osób 50+.

uczestnicy

Podczas warsztatów uczestnicy poznali narzędzia i aplikacje przydatne w pracy bibliotekarza, przeznaczone głównie do pracy z młodzieżą, ale nie tylko. Mieli okazję wypróbować aplikacje służące do animacji video (iMovie, VideoShow). Przetestowali aplikację PicsArt, będącą narzędziem do edycji zdjęć, tworzenia kolaży i rysowania.
W dalszej części szkolenia wykonali popularne dzisiaj w mediach społecznościowych sleevface. Opanowali ponadto technikę generacji własnych kodów QR oraz wspólnie stworzyli scenariusze gier z wykorzystaniem tych kodów.

Wszystkie działania oparte były na wykorzystaniu urządzeń mobilnych typu smartphone, tablet, komputer.

uczestnicy

Nadesłała: Sabina Konior, Książnica Beskidzka w Bielsku-Białej