[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

O dogoterapii w Klubie Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu

RacibórzTo było nietypowe spotkanie! W październiku gościem Klubu Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu była Jarosława Kolorz- wielka miłośniczka psów i dogoterapii, która na spotkanie przyprowadziła swoje czworonożne podopieczne.

Dogoterapia jest formą terapii kontaktowej z udziałem odpowiednio wyszkolonych psów. Może być stosowana u osób z różnymi schorzeniami przynosząc doskonałe efekty. Jest adresowana zarówno do dzieci, osób dorosłych jak i starszych. Na spotkaniu w bibliotece Pani Jarosława Kolorz- na co dzień nauczyciel pobliskiej szkoły podstawowej a prywatnie pasjonatka psów, opowiedziała jak dbać o czworonogów, czym najlepiej karmić i jak trenować. Podkreśliła, że trenowanie psów wymaga ogromu pracy, czasu i cierpliwości.

spotkanie

Nagrodą są oczywiście konkretne umiejętności, którymi może się pochwalić pies, ale także trofea czy certyfikaty dla opiekuna. Pies-terapeuta powinien odznaczać się uważnością, cierpliwością  i łagodnością, ale przede wszystkim powinien być zadowolony i szczęśliwy z tego co robi. Żywym dowodem były obecne na spotkaniu podopieczne pani Kolorz: suczka  Mejka i jej młodsza siostrzyczka Nala, które chętnie pochwaliły się swoimi niezwykłymi umiejętnościami.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu