[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Podsumowanie projektu „Integracja dla książki” w raciborskiej bibliotece

stółW bibliotece na Ostrogu odbyło się finałowe spotkanie w ramach projektu „Integracja dla książki”. Rodzice spotkali się z Martą Jas-Baran i Tamarą Chorążyczewską- autorkami książki „U malucha na talerzu” a dzieci wzięły udział w mini warsztatach kulinarnych.

W tym roku Filia nr 2 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu wspólnie ze stowarzyszeniem wspierającym dzieci autystyczne i ich rodziców „Spektrum” realizowała projekt pod nazwą „Integracja dla książki”. W ramach projektu w kwietniu powstał Klub Rodzica – miejsce, w którym rodzice mogli porozmawiać o ważnych dla nich sprawach, poszerzyć swoją wiedzę oraz znaleźć wsparcie i zrozumienie ze strony innych. A przy okazji spotkać się ze specjalistami z różnych dziedzin wspomagających wychowanie dziecka – autorami poradników, psychologami, terapeutami czy autorami książek dla dzieci. W czasie trwania projektu biblioteka gościła m.in. dr Wandę Matras-Mastalerz, Izabelę Michtę, Emilię Góźdź czy Wojciecha Widłaka.

spotkanie

Co niemowlę może pić, a czego nie powinno? Jak rozpoznać, że dziecko jest gotowe na rozszerzenie diety? Jakie produkty są najsilniejszymi alergenami? Na finałowym spotkaniu autorki poradników „U malucha na talerzu” i „Mniam, mniam maluch je już sam” przekazały garść praktycznych porad na temat żywienia niemowląt oraz trochę starszych dzieci w wieku 1-3 lat. Dodatkową atrakcją były warsztaty kulinarne, w trakcie których najmłodsi uczestnicy przygotowali sałatkę owocową.

MKIDNProjekt „Integracja dla książki” został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *