[Zapowiedź] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SOSNOWCU

Kino w Bibliotece – Pół żartem, pół serio

SPOTKANIEMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza wszystkich stałych bywalców Kina w Bibliotece oraz osoby, które dotąd nie miały okazji uczestniczyć w darmowych środowych seansach, na kolejne projekcje – wartych uwagi – filmowych perełek. Styczniowe i lutowe wieczory, tym razem, wypełnią nam komediodramaty, komedie i filmy akcji poruszające ważne, często delikatne tematy, w sposób lekki i pogodny, pozostawiający widzów w dobrym i optymistycznym nastroju. Na ekranie pojawią się m.in. Viggo Mortensen, Maggie Smith, Diane Keaton, Jane Fonda, Rachel McAdams, Kevin Spacey, Richard Gere, Eddie Murphy. Wstęp wolny.

Seanse odbywać się będą w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w środy (8.01;15.01;22.01;29.01;5.02;12.02;19.02;26.02) o godz. 18.00.

Gdzie można sprawdzić repertuar Kina w Bibliotece?

  • Na plakatach i ulotkach w Zagłębiowskiej Mediatece (ul. Kościelna 11).
  • Poprzez wysyłany regularnie newsletter (zapisy za pośrednictwem czerwono-białej grafiki po prawej stronie witryny).
  • Poprzez wpisanie aktualnego hasła po kliknięciu na plakat lub slider reklamujący Kino w Bibliotece na www.biblioteka.sosnowiec.pl. Pytania o hasło prosimy kierować na adres: kinga.baranowska@biblioteka.sosnowiec.pl, pod numer telefonu 693 266 411 lub do dyżurujących bibliotekarzy we wszystkich placówkach MBP. Podane hasło obowiązuje przez cały rok!

Tytuły poszczególnych filmów nie są reklamowane w mediach ze względu na wymogi umowy licencyjnej.

Uprzejmie informujemy, że wejście do Auli będzie możliwe na pół godziny przed seansem i kwadrans po jego rozpoczęciu. Prosimy o punktualność! Przypominamy, że w Auli Zagłębiowskiej Mediateki obowiązuje całkowity zakaz jedzenia i picia.

8 stycznia – Komediodramat opowiadający opartą na faktach historię pewnego pianisty oraz jego kierowcy i ochroniarza. Obraz nagrodzono Oscarami dla najlepszego filmu, za scenariusz oryginalny i dla najlepszego aktora drugoplanowego za 2018 rok. Tytuł filmu pochodzi od nazwy poradnika dla Afroamerykanów podróżujących po południowych stanach USA w czasach segregacji rasowej, autorstwa Victora Hugo Greena. W roli głównej – Viggo Mortensen.

Drobny cwaniaczek z Bronxu zatrudnia się jako szofer ekstrawaganckiego muzyka. Razem wyruszają w wielotygodniowe tournée na południe USA. Z pozoru różni ich wszystko: od majątku i wykształcenia, przez sposób bycia, po ulubione jedzenie i rozrywki. Z czasem jednak będą mieli oni okazję przekonać się, że tak naprawdę więcej ich łączy, niż dzieli…

Czas projekcji – 2:10:00