[Zapowiedź] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Zasmakuj w bibliotece, czyli Ogólnopolski Tydzień Bibliotek online

SPOTKANIEZazwyczaj w tym czasie kalendarz biblioteki pękał w szwach! Rano przedszkolaki i grupy szkolne zwiedzające bibliotekę „od kuchni”. Wieczorem spotkania autorskie dla dorosłych. W międzyczasie Konkurs Gwary Śląskiej a w sobotę integracyjny rajd rowerowy oraz piknik bibliotekarzy i czytelników. W Tygodniu Bibliotek zawsze dużo się działo! W tym roku raciborska biblioteka nie zrezygnowała ze świętowania… przeniosła je jednak do przestrzeni wirtualnej!

„Zasmakuj w bibliotece, bo książką warto się delektować, smakujmy słowa, ciągle i wciąż od nowa. Korzystajmy z kalejdoskopu ofert dla naszych najważniejszych gości – Czytelników, by każdy z nich znalazł w bibliotece łakomy literacki kąsek. To dla was entuzjastów literatury i kultury jesteśmy”. Tak wybór tegorocznego hasła tłumaczył jego pomysłodawca Mariusz Nakielny, starszy kustosz Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni. W piątek rozpoczął się XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek- największe doroczne święto bibliotek, jej pracowników i czytelników. Co na ten czas zaplanowała raciborska biblioteka?

– Oczywiście najlepszym powodem do świętowania, zarówno dla nas bibliotekarzy jak i dla naszych czytelników, jest fakt że biblioteka jest znowu otwarta! Niemniej jednak postaramy się zapewnić chociaż trochę atrakcji kulturalnych, na miarę naszych aktualnych możliwości – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

Tydzień Bibliotek gości w tym roku na fanpage Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu (www.facebook.com/biblrac), gdzie każdego dnia zamieszczane są prezentacje najważniejszych działań kulturalno-edukacyjnych zrealizowanych w roku poprzednim. Prezentacje można także obejrzeć tutaj: https://www.youtube.com/channel/UCRpISfP4-FuYKRK4BsA7yXQ/. Oprócz tego „Szef kuchni poleca” w tym czasie m.in. degustację książkowych, filmowych i muzycznych przysmaków, wspólne gotowanie słynnej „niebieskiej zupy Bridget Jones” czy bajkowo-kulinarny quiz dla dzieci.

Biblioteka na Ostrogu (www.facebook.com/f2ostrog) zgodnie z hasłem przedstawia ofertę dla swoich czytelników i od poniedziałku codziennie publikuje nagranie, w którym pochyla się nad jedną literką z tytułu Tygodnia Bibliotek, prezentując w ten sposób autorów, cykle lub tytuły. Z kolei filia przy ul. Żorskiej (www.facebook.com/f8zorska) proponuje biblioteczne Danie dnia – propozycje książek, luźno powiązanych z mottem Tygodnia Bibliotek.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu