[Zapowiedź] KSIĄŻNICA BESKIDZKA W BIELSKU-BIAŁEJ

Biblioteka(rz) łączy pokolenia – szkolenia poświęcone budowaniu oferty dla rożnych grup odbiorców

ULOTKAKsiążnica Beskidzka otrzymała dofinansowanie na realizację cyklu szkoleń w ramach programu Partnerstwo dla Książki 2020. Szkolenia będą odbywać się pod hasłem „Biblioteka(rz) łączy pokolenia – szkolenia poświęcone budowaniu oferty dla rożnych grup odbiorców”.

 Projekt przeznaczony jest dla bibliotekarzy zatrudnionych w Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej i bibliotekach publicznych ziemskiego powiatu bielskiego, obejmujących 10 gmin. Zakłada realizację bezpłatnych warsztatów i szkoleń, dzięki którym bibliotekarze zdobędą nowe umiejętności i kompetencje, które pozwolą im na skuteczniejsze działania w zakresie kreowania oferty biblioteki adekwatnej do potrzeb różnych grup odbiorców, także z uwzględnieniem nowych technologii.

Koncepcja projektu zakłada, iż to odbiorca jest w centrum biblioteki. W związku z tym, zadanie podzielone zostało na bloki tematyczne, tak by bibliotekarze pracujący z poszczególnymi grupami, jak najlepiej mogli dopasować ofertę działań do poziomu odpowiadającego potrzebom danych użytkowników. Projekt składa się z kilku bloków tematycznych:

  • I – DZIECI I RODZICE W BIBLIOTECE
  • II – MŁODZIEŻ W BIBLIOTECE
  • III – DOROŚLI I SENIORZY W BIBLIOTECE
  • IV – OSOBY O SPECJALNYCH POTRZEBACH EDUKACYJNYCH I CZYTELNICZYCH – BIBLIOTERAPIA III STOPIEŃ
  • V – BIBLIOTEKARZE

Najbliższe szkolenie w ramach pierwszego bloku tematycznego poświęcone będzie metodom i narzędziom stosowanym w różnych formach działań twórczych prowadzonych z dziećmi i młodzieżą, zarówno w ramach zajęć w bibliotece, jak i podczas plenerów, eventów.
Szkolenie online pn. Animator Działań Twórczych już 29 maja.

Nadesłała: Książnica Beskidzka w Bielsku-Białej