[Relacja] KSIĄŻNICA BESKIDZKA W BIELSKU-BIAŁEJ

Słowa motywują i angażują

spotkanie25 czerwca 2020 w Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej gościliśmy Piotra Strzeżysza, jednego z nielicznych w Polsce podróżników, który przemierzył niemal cały świat na rowerze. Piotr Strzeżysz opisał swoje wędrówki w książkach nagradzanych nagrodą Kolosa oraz Bursztynowego Motyla i zilustrował  je niezwykłymi fotografiami. (m.in. „Powidoki”, „Zaistnienia”, „Campa w sakwach, czyli rowerem na Dach Świata”).

W czasie prezentacji zatytułowanej „Podróżowanie to szukanie baśni” autor przedstawił swoje zdjęcia i w barwny i ciekawy sposób opowiedział o odległych krajach, takich jak Tybet, Indie, Boliwia, Sudan, Stany Zjednoczone, czy Kolumbia. Mówił o licznych przygodach oraz  spotkaniach z ludźmi i zwierzętami. Podzielił się doświadczeniami dotyczącymi planowania podróży, pakowania się, przemieszczania w różnych stronach świata. Jak powiedział: „Aby ruszyć rowerem w świat, potrzebny jest w miarę sprawny rower, trochę pieniędzy (ale wcale nie aż tak wiele, jak mogłoby się z pozoru wydawać)
i odrobina samozaparcia”.

Podróżnik przeniósł słuchaczy w inny świat, odpowiedział na pytania i zostawił nas
z uczuciem niedosytu.. Reszty możemy się dowiedzieć z jego książek. Po spotkaniu można było otrzymać autograf autora.

spotkanie

Program realizowany w ramach projektu PARTNERSTWO DLA KSIĄŻKI 2020, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod nazwą zadania: BIBLIOTEKA MOTYWACJI – SIŁA SŁOWA, w ramach cyklu: „SŁOWA MOTYWUJĄ    I ANGAŻUJĄ”,  działania dla dzieci i młodzieży pt. „ ZNAJDŹ SWOJĄ PASJĘ”.

Nadesłała: Książnica Beskidzka