[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

„Tajemnica Lata z Biblioteką”

SPOTKANIENieco później niż zwykle i w dużo mniejszym gronie, ale jak zawsze z dobrym humorem!

14 lipca rozpoczęło się „Przygodowe Lato z Biblioteką”, organizowane przez raciborska bibliotekę w ramach akcji Lato w Mieście. Do końca wakacji, dwa razy w tygodniu będziemy spotykać się na kolejnych odsłonach przygód inspirowanych literaturą. 

Pierwsze zajęcia oparte były na bestsellerowej serii książek Martina Widmarka „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”. W czym tkwi urok tych książek? Przede wszystkim w intrygującej treści, bowiem każda książka przedstawia tajemnicę. Rozwiązywaniem kolejnych zagadek zajmuje się sympatyczna para młodocianych detektywów – Lasse i Maia.

zajęciazajęcia

Wśród przygotowanych na czas zajęć atrakcji znalazły się m.in.  zabawy sportowe (rzuty do kosza, piłka nożna), rywalizacja w skandynawskiej grze Mölkky, gra na rurkach „Bum Bum”, ozdabianie  notatników do tajemnych zapisków, malowanie na trawie oraz odgadywanie rebusów i zagadek. Te ostatnie nagradzane były diamentami, które drużyny mogły wymienić na… cukierki. Oprócz tego niektórzy uczestnicy wrócili do domu z kilkoma książkowymi „Tajemnicami”, które można było wypożyczyć – a do wyboru jest już 25 tomów przygód Mai i Lassego.

warsztatyspotkanie

Chętnych do udziału w kolejnych zajęciach odsyłamy po informacje pod tym linkiem.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu