[Relacja] GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ORNONTOWICACH

Smak Letniej Przygody #Wakacje z Fundacją JSW

Tegoroczne wakacje są wyjątkowe, ponieważ większość dzieci i młodzieży spędza je w swojej rodzinnej miejscowości lub najbliższych okolicach. Z tego powodu ważne jest, by zapewnić im atrakcyjną ofertę, dzięki której będą mogły w wartościowy sposób zagospodarować swój wolny czas.

Dzięki staraniom Gminnej Biblioteki Publicznej w Ornontowicach oraz wsparciu finansowemu Fundacji JSW, dzieci w wieku 7-14 lat aktywnie biorą udział w bezpłatnych wakacyjnych zajęciach pn. „Smak Letniej Przygody”. Spotkania prowadzone są w ramach dwóch bloków tematycznych. Pierwszy, to warsztaty edukacyjno-artystyczne „Dookoła Świata z Ciocią Asią” prowadzone przez Joannę Sodzawiczny.

spotkanie

W ramach zajęć uczestnicy – poprzez animacje i twórcze zabawy z wykorzystaniem różnych technik plastycznych – odbywają podróże do różnych krajów. Drugim blokiem są warsztaty przygodowo-edukacyjne „Survival z Dziką Drogą”, prowadzone przez Firmę Outdoorową Dzika Droga. Uczestnicy poznawają zasady zachowania w terenie, wykonują rękodzieło leśne, uczą się obsługi map i busoli, biorą udział w licznych grach – a wszystko w ramach tematów: Pierwszy krok w naturę, Woodcraft i Terenoznawstwo.

Spotkania rozbudzają ciekawość świata oraz zainteresowanie aktywnym wypoczynkiem i bliskim obcowaniem z naturą, a poprzez zabawę uczestnicy zdobywają wiedzę i nowe umiejętności. Bardzo dziękujemy za wsparcie finansowe Fundacji JSW.

Nadesłała: Gminna Biblioteka Publiczna w Ornontowicach