[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

„Najfutbolniejsze” Lato z biblioteką

Nie tylko chłopcy uwielbiają piłkę nożną! Przekonali się o tym organizatorzy Lata z biblioteką, którzy zaproponowali uczestnikom wakacyjnych zajęć zabawę z drużyną FC Soto Alto – bohaterami popularnej serii książek „Najfutbolniejsi” Roberto Santiago.

„Najfutbolniejsi” to dowcipna i bogato ilustrowana seria książek, opowiadająca o pasji i zaangażowaniu, o przyjaźni i współpracy, o perypetiach i przeżyciach dzieci wchodzących w okres dojrzewania. A przede wszystkim – o zupełnie niesamowitych emocjach towarzyszących futbolowi! Liczący obecnie 12 tomów cykl opowiada o przygodach drużyny piłkarskiej FC Soto Alto, grającej w lidze siódemek.

Na początku zajęć w bibliotece dzieci poznały Łamagę – głównego bohatera, jego kolegów i koleżanki z drużyny oraz trenerów. Zaprezentowano także kolejne tomy serii. Następnie korzystając z ładnej pogody przypomniano uczestnikom zabawy sprzed lat, takie jak „Raz, dwa trzy Flinston” czy „Pan Sobieski miał trzy pieski…”. Nie zabrakło pracy plastycznej – każdy z uczestników wykonał swoją spersonalizowaną sportową koszulkę.

Kolejne spotkanie już w najbliższy czwartek 23 lipca o godz. 11.00. Tym razem organizatorzy i uczestnicy sięgną po klasykę i będą się bawić wspólnie z Tomkiem Sawyerem.
Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu