[Zapowiedź] Nowości Wydawnictwa SBP

Propozycja Wydawnictwa SBP

stowarzyszenieWydawnictwo SBP prezentuje najnowsze publikacje, które można zakupić po okazyjnych cenach w sklepie internetowych SBP. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Komunikacja – Media – Kultura – w erze nowych wyzwań / red. Jacek Puchalski

Z opisu publikacji:

Żyjemy w dobie dynamicznej transformacji komunikacji społecznej, mediów 2.0, których użytkownik może stać się prosumentem informacji politycznych, ekonomicznych, kulturalnych, rozpowszechnianych w skali lokalnej, regionalnej, krajowej i międzynarodowej. Ten fenomen wymaga rzetelnych studiów, także po to, aby tworzyć narzędzia do porządkowania i krytycznej oceny informacji. Zbiór artykułów zawarty w niniejszym tomie przekonująco tego dowodzi.

Cena: 32 zł
Możliwość zamówienia w sklepie online Wydawnictwa SBP.

Mobilnie, Interaktywnie, Kompetentnie. Usługi, Media i Technologie Informacyjno-Komunikacyjne w Nowoczesnej Bibliotece / red. Maja Wojciechowska, Magdalena Cyrklaff-Gorczyca

Z opisu publikacji:

XXI wiek pokazał, że rola bibliotek w procesie społecznego komunikowania się nieustannie ewoluuje. Wielość funkcji tych instytucji – począwszy od informacyjnej, edukacyjnej, przez rozrywkową i estetyczną, a skończywszy na integracyjnej – prowokuje do nadążania za zmianami w potrzebach czytelników i przekształcania oferty w bardziej adekwatną i aktualną. Z książnicy, która gromadzi, opracowuje i udostępnia zbiory, biblioteka, w szczególności publiczna i powoli także i akademicka, przekształcają się w nowoczesne ośrodki kultury, które dbają o budowanie pozytywnych relacji z otoczeniem społecznym i gospodarczym. Te i wiele innych aspektów funkcjonowania współczesnych bibliotek w Polsce, jak i zagranicą, będą wybrzmiewały w polecanej Państwu publikacji.

Cena: 38 zł
Możliwość zamówienia w sklepie online Wydawnictwa SBP.

 

Zapowiedzi wydawnicze:

Big Data w humanistyce i naukach społecznych – red. Aneta Firlej-Buzon
Andrzej Mężyński – Józef Grycz (1890-1954) Organizator polskiego bibliotekarstwa
Marcin Blicharski – Seniorzy w bibliotece i ich pierwsze kroki w cyfrowy świat