[Relacja] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JAWORZNIE

Jak obronić Wawę? Warsztaty informatyczno-techniczne

KOMÓRKAZa nami pierwszy dzień szkoleń, odbywających się w ramach realizacji projektu „Jak obronić Wawę? – rodzinna gra miejska z wykorzystaniem urządzeń mobilnych”. Kilkunastoosobowa grupa uczestników warsztatów zmierzyła się z platformą ActionTrack – edytorem online do tworzenia mobilnych gier terenowych.

W trakcie wydarzenia przybliżone zostały podstawy działania programu, omówiono sposoby projektowania gry i udostępniania jej w bezpłatnej aplikacji mobilnej. Rozgrywki mogą odbywać się w trzech trybach: w oparciu o lokalizację gracza i mapy Google (GPS); z wykorzystaniem kodów QR oraz „palcem po mapie”, czyli bez wychodzenia na dwór.

spotkanie

Gry przygotowane za pomocą ActionTrack oparte są na podstawowych funkcjach smartfonów, takich jak przesyłanie odpowiedzi na pytania, prezentacja zdjęć czy filmów. Uzupełnieniem części teoretycznej były zajęcia praktyczne pozwalające uczestnikom poznać i wypróbować możliwości sytemu. Spotkanie poprowadził Sebastian Sypko z grupy Good Books.

W ramach projektu „Jak obronić Wawę?” Biblioteka nawiązała współpracę z jaworznickim Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Wydziałem Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Jaworznie.

spotkanie

Patronami medialnymi przedsięwzięcia są lokalne gazety: EXTRA Jaworzno, PULS JAWORZNA.

Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

Nadesłała: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie