[Relacja] BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY ŁAZY

Kolejna edycja projektu „Śląska Akademia Senior@”

Rusza kolejna edycja projektu Śląska Akademia Senior@. Spotkania, które do tej pory odbywały się w Czytelni Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Łazach, przenoszą się do sieci. Tym razem organizatorzy zapraszają osoby, które ukończyły 65 rok życia do udziału w kursie w trybie on-line.

Z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju, jak i w trosce o bezpieczeństwo Seniorów, Fundacja Partycypacji Społecznej w ramach projektu Śląska Akademia Senior@ wprowadziła możliwość odbywania szkoleń zdalnych (formuła on-line). Podczas zajęć (kurs obejmuje 60 lub 90 godzin) uczestnicy będą uczyć się obsługi laptopów, tabletów czy smartfonów, ponadto zostaną im przybliżone czynności związane z realizowaniem tzw. e-recept, opłacaniem rachunków, dokonywaniem zakupów przez Internet z dostawą do domu itp. Studenci poznają dokładnie także nowe aplikacje (np. Messengera i WhatsAppa), które mogą ułatwić im kontakt z rodziną. Bezpłatne szkolenia kompetencji cyfrowych pozwolą nabyć nowych, praktycznych umiejętności obsługi podstawowego sprzętu elektronicznego i zakończone zostaną wręczeniem certyfikatu. Ponadto każdy uczestnik po zakończeniu kursu otrzyma tablet na własność.

Warunki przystąpienia do kursu:

– ukończony 65 rok życia,

– zamieszkanie na terenie gminy deklarującej przystąpienie do projektu,

– posiadanie dostępu do sprzętu umożlwiającego realizacje szkoleń zdalnych.

Wymagania dot. sprzętu i Internetu są bardzo podstawowe.

Komputer: minimum dwurdzeniowy procesor + 2GB ramu; mikrofon, głośniki (wbudowane lub zewnętrzne). Rekomendowana kamerka internetowa (wbudowana lub zewnętrzna).

System operacyjny oraz oprogramowanie: Windows 7 (i wyżej) oraz przeglądarka internetowa Google Chrome lub Mozilla Firefox.

Dostęp do Internetu (minimum 0.5Mbit/sek upload oraz minimum 1Mbit/sek download).

Nadesłała: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łazy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *