
Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie rozpoczyna produkcję filmów wideo z cyklu „Książkowe igraszki”. Jest to propozycja zabaw dla dzieci i całej rodziny. Proponowane aktywności inspirowane są oczywiście wyśmienitymi książkami.
Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie rozpoczyna produkcję filmów wideo z cyklu „Książkowe igraszki”. Jest to propozycja zabaw dla dzieci i całej rodziny. Proponowane aktywności inspirowane są oczywiście wyśmienitymi książkami.
W 2020 roku Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie wzięła udział w programie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pt.” Partnerstwo dla książki 2020″. W ramach programu Biblioteka otrzymała dofinansowanie na realizację zadania „Książka wehikułem czasu”.
Robert Małecki na finał tegorocznych spotkań online w bibliotece
Duszna atmosfera, makabryczne zbrodnie i genialny śledczy. W powieściach Roberta Małeckiego czytelnicy znajdą wszystkie elementy dobrego kryminału! Ostatnim w tym roku gościem online biblioteki w Raciborzu był jeden z najbardziej uznanych polskich autorów kryminałów, w tym znakomicie przyjętych powieści z komisarzem Grossem, trylogii z komisarzem Markiem Benerem a także najnowszego thrillera psychologicznego „Żałobnica”.
W krainie baśni Andersena – znamy wyniki konkursu!
Calineczka, Królowa śniegu, Dziewczynka z zapałkami, Brzydkie kaczątko i Księżniczka na ziarnku grochu wypełniły wnętrze Galerii Gawra w raciborskiej bibliotece przy Kasprowicza 12. Właśnie rozstrzygnięto tu Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pod hasłem „W krainie baśni Andersena”.
W Książnicy Beskidzkiej z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia można obejrzeć wystawę prac Rozalii i Józefa Szypułów. Na ekspozycję składają się piękne, kolorowe szopki oraz scenki biblijne malowane na szkle.
Filmowa podróż po dzielnicy Nowe Zagrody
W poniedziałkowe popołudnie 7 grudnia Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu zaprosiła swoich czytelników na kolejne spotkanie w formule online, którego gośćmi byli Adrian Szczypiński i Wojciech Mitręga – uznani autorzy filmów poświęconych historii Raciborza.
Od lipca w przestrzeni rybnickiej biblioteki rozpoczęto ekologiczne warsztaty dla dzieci i młodzieży w ramach realizacji projektu „Letnia ekoteka młodego człowieka”. Bazując na literaturze ekologicznej, kreatywności i wiedzy prowadzących, przeprowadzono zajęcia dotyczące segregacji śmieci, smogu, recyklingu, zorganizowano wycieczkę do lasu z wykwalifikowanym pracownikiem Nadleśnictwa, podczas której sprzątano śmieci, nadarzyła się też okazja do przejechania kolejką wąskotorową, posadzono także drzewo czytelników.
W tym roku Biblioteka Śląska koordynowała realizację projektu „Robotowa Akademia Kreatywnego Czytania” dofinansowanego ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. W piątek, 18 grudnia 2020 r., o godz. 10:00 rozpocznie się seminarium online, które podsumuje projekt i pozwoli na zapoznanie się najnowszymi trendami technologicznymi.
„Haczyk – gliwickie spotkania literackie”
Na początku października Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach rozpoczęła kolejną – trzecią już – edycję projektu „Haczyk – gliwickie spotkania literackie”. Tegoroczna odsłona festiwalu poświęcona była literaturze fantasy i science fiction. W ramach podsumowania projektu, zakończonego 26 listopada, przedstawiamy relację z działań odbywających się w jego ramach.
Czytaj dalej [Relacja] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W GLIWICACH