[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Filmowa podróż po dzielnicy Nowe Zagrody  

W poniedziałkowe popołudnie 7 grudnia Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu zaprosiła swoich czytelników na kolejne spotkanie w formule online, którego gośćmi byli Adrian Szczypiński i Wojciech Mitręga – uznani autorzy filmów poświęconych historii Raciborza.

W trakcie spotkania, uczestnicy przenieśli się do dzielnicy Nowe Zagrody, poznając jej historię oraz ciekawostki z realizacji filmów „Raciborska Temida” i „Dzieje kościoła NSPJ w Raciborzu”. Raciborscy filmowcy zdradzili również swoje plany dotyczące kolejnych filmów, a także powspominali osoby, które będą bohaterami najnowszej produkcji „In memoriam”- między innymi Norberta Mikę oraz Sylwestra Potockiego. W przyszłym roku, jeśli sytuacja na to pozwoli, autorzy obiecali spotkać się z fanami już stacjonarnie w Filii nr 8 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu, aby odkryć kolejny rozdział filmowej podróży.

Póki co, organizatorzy zachęcają do odtworzenia zapisu spotkania na kanale YouTube biblioteki: https://youtu.be/JbhGjEaG26g

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu