[Zapowiedź] Nowości Wydawnictwa SBP

stowarzyszenie

Wydawnictwo SBP prezentuje najnowsze publikacje, które można zakupić po okazyjnych cenach w sklepie internetowych SBP. Dodatkowo do 31 grudnia kupicie najnowsze tytuły nawet do 35% taniej. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Z BIBLIOTEKĄ CZY BEZ? BADANIE NIEUŻYTKOWNIKÓW BIBLIOTEKI

Autorzy: Wiesława Budrowska, Magdalena Paul, Aldona Zawałkiewicz, Marcin Żynda

Opis:

Kim są nieużytkownicy biblioteki? Nieuchwytni, niewidzialni, a niekiedy może po prostu zapomniani? Dlaczego nie odwiedzają biblioteki? Czy czytają książki, a jeśli tak, to z jakich źródeł je pozyskują? Jaką część  (według większości danych statystycznych rosnącą…) publiczności bibliotecznej – grupy docelowej, do której biblioteka kieruje swoje działania, stanowią?  Jak dużym wyzwaniem jest dotarcie do nich i poznanie powodów „nieużytkowania”?

„Z biblioteką czy bez? Badanie nieużytkowników biblioteki”, publikacja odpowiadająca na powyższe pytania,  posiada niezwykle praktyczny charakter. Prezentuje  bardzo uniwersalne narzędzie badawcze, które może znaleźć zastosowanie w badaniach nieużytkowników wszystkich typów bibliotek. Inspiruje również do jego zastosowania i podjęcia próby przeprowadzenia badania, które może być ważnym krokiem w kierunku poszerzenia grona użytkowników biblioteki.

Książka napisana jest przejrzystym i przystępnym językiem, a równocześnie zachowuje charakter pracy naukowej. „Naszpikowana” twardymi danymi, pochodzącymi z wielostronnych analiz, bogatym materiałem poglądowym, opisem realnych trudności w prowadzeniu badań oraz rzeczowymi próbami dociekania zaistniałego stanu rzeczy. Wypełnia widoczną lukę istniejącą na krajowym rynku wydawniczym.

Cena: 35 zł

NAUKA O INFORMACJI W OKRESIE ZMIAN X. REWOLUCJA CYFROWA: INFRASTRUKTURA, USŁUGI, UŻYTKOWNICY

Redaktorzy: B. Sosińska-Kalata, M. Roszkowski, Z. Wiorogórska

Opis:

Niniejsza książka zawiera wybór artykułów, które dotyczą wpływu rewolucji cyfrowej na współczesne społeczeństwo oraz funkcjonujące w nim jednostki i instytucje. Artykuły te są pisemną wersją referatów wygłoszonych na konferencji lub powstały już po jej zakończeniu jako rozwinięcie tematu, który autorzy przedstawili na konferencji. […] Zebrane w książce artykuły zostały podzielone na trzy grupy: Społeczne aspekty rewolucji cyfrowej, Edukacja informacyjna – kompetencje informacyjne – kultura informacyjna oraz Technologie cyfrowe i nowe praktyki ich wykorzystania w usługach informacyjnych.(ze Wstępu)

Cena: 45 zł

Uwaga! Można już zamawiać prenumeratę roczną czasopism branżowych: Bibliotekarz, Poradnik Bibliotekarza, Przegląd Biblioteczny i ZIN. Wysyłka czasopism jest GRATIS, a przy zamówieniu większej liczby egzemplarzy tego samego tytułu przyznawane są rabaty.

Dla prenumeratorów, którzy złożą zamówienie w e-sklepie SBP wysyła prezent – wyjątkowy biurkowy kalendarz dla bibliotekarza!