[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Robert Małecki na finał tegorocznych spotkań online w bibliotece

Duszna atmosfera, makabryczne zbrodnie i genialny śledczy. W powieściach Roberta Małeckiego czytelnicy znajdą wszystkie elementy dobrego kryminału! Ostatnim w tym roku gościem online biblioteki w Raciborzu był jeden z najbardziej uznanych polskich autorów kryminałów, w tym znakomicie przyjętych powieści z komisarzem Grossem, trylogii z komisarzem Markiem Benerem a także najnowszego thrillera psychologicznego „Żałobnica”.

Laureat wielu nagród literackich opowiedział m.in. o początkach swojej kariery i zainteresowaniu kryminałami, najważniejszych inspiracjach książkowych oraz pasjach. Zdradził również czy pisanie to faktycznie praca marzeń i dlaczego cierpliwość musi cechować pisarza kryminałów. Autor podzielił się z uczestnikami spotkania swoimi najbliższymi planami pisarskimi i potwierdził, że komisarz Gross powróci w kolejnych powieściach. Na zakończenie gość, w miłych słowach, opowiedział jak postrzega współczesną rolę bibliotek i bibliotekarzy i dlaczego jego zdaniem kultura jest dla społeczeństwa elementem absolutnie podstawowym.

Książki Roberta Małeckiego można wypożyczyć w Wypożyczalni Głównej oraz w filiach bibliotecznych. Zapis spotkania dostępny tutaj: https://youtu.be/wAdZpsGBVk4

Spotkanie zrealizowano w ramach projektu „Spotkajmy się w bibliotece na Ostrogu” dofinansowanego ze środków Budżetu Obywatelskiego Miasta Racibórz.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu