[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

„Rozdanie nagród w bibliotecznej grze kanapowej”

Miała być plenerowo/kanapowa, ale z powodu obostrzeń zrealizowana w wersji domowej. Za to pełna łamigłówek i z nagrodami na finał. W raciborskiej bibliotece rozdano nagrody za udział w bibliotecznej grze kanapowej, która odbyła się w ramach akcji Ferie z Biblioteką.

Przez dwa tygodnie uczestnicy gry wypełniali karty zadań. Codziennie czekał na nich kolejny zestaw, wymagający kreatywności i umiejętności wyszukiwania informacji. Wskazówki oraz zadania pojawiały się również na bibliotecznym Facebooku. Gra odbyła się w trzech wariantach wiekowych, od pierwszej do ostatniej klasy szkoły podstawowej. Zadania w większości opierały się na znajomości literatury i popularnych serii książkowych – co nie znaczy wcale, że nie przydały się wiadomości z geografii, astronomii czy zwyczajów zwierząt. Przygotowując zabawę biblioteka starała się tchnąć w nią atmosferę Ferii z Biblioteką, podczas których można się było wspólnie bawić.  

W trakcie Ferii z Biblioteką odbyły się również warsztaty fotografii kreatywnej, spotkanie z pisarką Elizą Piotrowską i trening „Super Czytelnik” z Patrycją Chomiczewską. Linki do dwóch ostatnich wydarzeń można odtworzyć na kanale Youtube Biblioteki Racibórz.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *