[Relacja] MIEJSKO-GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SIEWIERZU

KREATYWNE FERIE W BIBLIOTECE

Na czas ferii zimowych w styczniu 2021 roku Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Leona Korusiewicza w Siewierzu przygotowała interesującą propozycję spędzania wolnego czasu online pod hasłem Wirtualne Kreatywne Ferie w Bibliotece we współpracy z iTVSiewierz. W dniach od 11 do 15 stycznia 2021 roku  na stronie internetowej biblioteki,  na Facebooku i na iTVSiewierz ukazywały się filmiki instruktażowe przedstawiające propozycje prac plastycznych, które dzieci mogły samodzielnie wykonać w domu.

Tematyka prac była oczywiście zimowa,  a techniki plastyczne i materiały, które można było wykorzystać różnorodne. Dzieci miały za zadanie zaopatrzyć się w kolorowy papier, spinacze, pomponiki,  skarpetki, talerzyki papierowe, materiały sypkie, wstążki, farby itp. Wśród 5 propozycji prac do przygotowania były: bałwanek ze spinaczy, bałwanek ze skarpetki, śnieżynkowy wieniec, obrazek przestrzenny i obrazek zimowy.

Każde dziecko, które wykonało od 2 do 5 prac i przyniosło je do centrali lub filii, otrzymało pamiątkowy dyplom i słodki upominek. A z prac plastycznych powstała ciekawa, zimowa wystawa. Zamieszczone filmy cieszyły się sporym zainteresowaniem wśród młodych czytelników, o czym świadczy ilość przyniesionych prac do biblioteki oraz liczba wyświetleń na stronie internetowej wynosząca 450.

Dziękujemy Krystianowi Furtacz z iTVSiewierz za pomoc przy realizacji filmów instruktażowych.

Nadesłała: MGBP Siewierz