[Zapowiedź] BIBLIOTEKA ŚLĄSKA W KATOWICACH

Zwycięstwa i porażki, trudy treningów i konieczne wyrzeczenia, wypełniają pełne emocji życiorysy sportowców. W nowym cyklu „Autografy Naszych Mistrzów” przypominamy championów związanych ze Śląskiem – poprzez miejsce urodzenia czy klub sportowy, co jednak nie oznacza, że związanych wyłącznie ze Śląskiem lub związanych z tym miejscem przez całe życie.

Opracowywane prezentacje opierają się na unikatowych zbiorach Biblioteki Śląskiej a także prywatnych kolekcjach i materiałach, które „niniejszym” trafiają na biblioteczne regały. Autografom i zdjęciom towarzyszy komentarz, pełen pasji i niesamowitej wiedzy sportowej redaktora Henryka Grzonki, znanego dziennikarza, sprawozdawcy sportowego. Czeka nas więc dawka informacji zdobytych w licznych zawodowych relacjach, wywiadach z mistrzami sportu a nawet kuluarowe sekrety oraz rarytasy z kolekcji prywatnych i bibliotecznych.

Teksty pojawiają się na Facebooku Biblioteki Śląskiej https://www.facebook.com/BibliotekaSlaskaKatowice/

Ukazał się już pierwszy tekst wraz z pokazem zdjęć. Materiał dotyczy jednego z najlepszych polskich kolaży – Stanisława Gazdy.