[Zapowiedź] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

DOMANSKY „Amore” rozpocznie Letni Teatr na Schodach Biblioteki

W piątek, 9 lipca o godzinie 19.00 raciborska biblioteka zaprasza na plenerowy koncert muzyczny DOMANSKY „Amore”. Koncert z piosenkami o miłości i coverami to pierwsze w tym roku wydarzenie w ramach Letniego Teatru na Schodach.

DOMANSKY czyli Sylwester Domański – wokalista, autor muzyki i tekstów, promotor polskiej poezji, lider i frontman rockowego zespołu Fabryka. Dotychczas koncertował z zespołem Fabryka z repertuarem o tematyce historycznej. Osobiste przeżycia spowodowały, że zdecydował się zająć tematyką miłości – którą w swojej dotychczasowej twórczości raczej pomijał, twierdząc: „…na ten temat powstało już wystarczająco dużo piosenek”.

W ubiegłym roku wydał solową płytę – „Amore” z piosenkami do tekstów o miłości, utrzymanych w klimacie rocka i elektroniki. Skomponował muzykę do niebanalnych poezji miłosnych (Krzysztofa Buszmana – uznanego w Polsce poety średniego pokolenia, „wychowanka” Krzysztofa Kolbergera, Edwarda Chudzyńskiego – emigranta, powstańca warszawskiego, redaktora artystycznego Radio „Wolna Europa”, Jacka Korczakowskiego – znanego reżysera teatralnego i filmowego, autora libretta rock-opery „Krzyżacy”, Piotra Kubiaka – bydgoskiego poety oraz własnych).

DOMANSKY zaprosił do nagrań zaprzyjaźnionych muzyków, a całość zmontował w Izabelin Studio. Wszystkie piosenki zostały zobrazowane i umieszczone na serwisie Youtube. Przedsięwzięcie było reakcją na sytuację zawieszenia działalności kulturalnej w kraju. Wszystkich sympatyków zespołu Fabryka uspokajamy – kapela ma się bardzo dobrze i solowy projekt lidera nie zmieni nic w jej działalności.

Sylwester w swoim repertuarze ma sporo znanych i lubianych piosenek o miłości, gdzie tekst stanowi o ponadczasowej wartości piosenki. Artysta wziął na warsztat i zaaranżował utwory Grzegorza Ciechowskiego, Kory, Andrzeja Rybińskiego, Piotra Szczepanika, a nawet Violetty Villas. Z pewnością kilka z nich usłyszymy na koncercie w wykonaniu Sylwestra.

DOMANSKY „Amore” – Koncert z piosenkami o miłości i coverami już 9 lipca o godzinie 19.00, na schodach Biblioteki ul. Kasprowicza 12.

Wybrane utwory artysty:

Całą płytę Amore można odsłuchać tutaj:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *