[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

„Noc w Hogwarcie – magiczna noc w raciborskiej bibliotece”

Miała się odbyć – tradycyjnie – w marcu zeszłego roku. Niestety na skutek działań sił zbliżonych do czarnej magii, młodzi czarodzieje musieli uzbroić się w cierpliwość. W końcu 25 czerwca nadeszła ta magiczna noc, podczas której raciborska biblioteka zamieniła się w Szkołę Magii i Czarodziejstwa znaną z popularnej serii książek o przygodach Harry’ego Pottera – Hogwart.

Zabawa rozpoczęła się od ceremonii przydziału. Tiara Przydziału po odśpiewaniu swojej piosenki, rozdzieliła czarodziejów i czarodziejki do czterech domów: Hufflepuff, Ravenclaw, Gryffindor i Slytherin.

Jak przystało na uczniów Hogwartu, młodzi adepci magii od razu zabrali się do pilnej nauki. W programie zajęć znalazły się takie przedmioty jak: Obrona przed Czarną Magią, Eliksiry, Zaklęcia, Historia magii, Starożytne runy, Opieka nad Magicznymi Zwierzętami, Mugoloznawstwo i lekcja Latania na Miotle.

Podczas magicznych lekcji powstały balonowe sowy i unikalne różdżki, rozegrano mecz Quidditcha, trudzono się nad tłumaczeniami runów. W piwnicznych lochach podczas zajęć Eliksirów wszyscy musieli przejść test smaku i zapachu – z zasłoniętymi oczyma, pod czujnym okiem profesora Snape’a. Nie mogło też zabraknąć rozgrywki ulubionej gry Rona Weasley’a, czyli magicznych szachów.

Cała ta rywalizacja na zajęciach, toczyła się o Puchar Domów. Oprócz punktów każdy z czterech domów musiał rozglądać się za horkruksami. Ostatecznie zwyciężyła drużyna Gryfonów zdobywając 313 punktów i wyprzedzając o 2 punkty swoich odwiecznych rywali, Ślizgonów.

Dziękujemy naszym darczyńcom, ZPC Mieszko S.A., restauracji CASAGRANDE oraz piekarni „Alfred” za wsparcie.

A wszystkie dzieci, które ominęła tegoroczna nocna zabawa, zapraszamy w przyszłym roku!

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu