[Zapowiedź] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SOSNOWCU

Dziecięca klasyka na wielkim ekranie – pokazy filmowe dla dzieci

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu – organizator wakacyjnego projektu „Akcja-ilustracja, czyli kreatywne lato z biblioteką” – serdecznie zaprasza na cotygodniowe pokazy filmowe dla dzieci i młodzieży z cyklu „Dziecięca klasyka na wielkim ekranie”,odbywające się – zależnie od pogody – w Auli Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11) lub plenerowo w Ogrodzie Zagłębiowskiej Mediateki (z tyłu budynku). Wstęp wolny – obowiązuje limit miejsc.

Przez całe wakacje odbędzie się aż 8 bezpłatnych seansów filmowych: 6, 13, 20, 27 lipca, 3, 10, 17, 24 sierpnia o godz. 11.00.

W repertuarze znajdą się filmy animowane i fabularne, będące adaptacjami najpiękniejszych klasycznych bajek, baśni, powieści i komiksów. To będą wspaniałe przedpołudnia spędzone m.in. z przezabawnym Loraxem, sprytnym kotem w butach, mądrą pajęczycą Charlottą i odważnym Tintinem.

UWAGA – ponieważ letnia pogoda bywa kapryśna, decyzje o tym gdzie odbędzie się pokaz danego dnia, organizator będzie podejmował na bieżąco. W związku z tym, w każdy wtorek na widzów czekać będzie repertuarowa i lokalizacyjna niespodzianka! Jednak bez względu na wybór filmu i miejsca, na uczestników czekać będą niepowtarzalne emocje, mnóstwo śmiechu i całkiem sporo wzruszeń, a wszystko to w świecie legendarnych bajkowych postaci. Gorąco polecamy!                   

Szczegółowy program „Akcji-ilustracji, czyli kreatywnego lata z biblioteką” można znaleźć na www.biblioteka.sosnowiec.pl

Honorowym patronatem letnią akcję objął Prezydent Miasta Sosnowca – Arkadiusz Chęciński.

Partnerami akcji są: Fundacja „Arka” im. Józefa Wilkonia, Księgarnia Bookszpan Sosnowiec, Zespół Szkół Plastycznych im. Tadeusza Kantora w Dąbrowie Górniczej, Krakowskie Stowarzyszenie Komiksowe, Teatr Zagłębia w Sosnowcu, Wydawnictwo Literatura, Wydawnictwo Dwie Siostry, Centrum Informacji Miejskiej w Sosnowcu.

Patronat medialny: TVS, Wyborcza.pl, Magazyn dla dzieci „Świerszczyk”, Kurier Miejski, Twoje Zagłębie, Sosnowiecki.pl, Coigdzie.pl, Nakanapie.pl, MiastoDzieci.pl, Sosnowiec.pl.

Część nagród fundują: Wydawnictwo Literatura, Wydawnictwo Kultura Gniewu, Magazyn dla dzieci „Świerszczyk”, Wydawnictwo Media Rodzina.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Nadesłała: Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu