[Zapowiedź] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SOSNOWCU

Wakacyjne konkursy dla dzieci i młodzieży – lato 2021
„Akcja-ilustracja, czyli kreatywne lato z biblioteką”

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza do udziału w czterech wakacyjnych konkursach przeznaczonych dla dzieci i młodzieży spędzających lato w mieście. Poniżej znajdują się linki do regulaminów i kart zgłoszeniowych. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe!

KONKURSY:

Drzwi do wyobraźni – konkurs plastyczny na projekt okładki do wybranej książki, adresowany do dzieci w wieku 6-15 lat. Otwórz drzwi do swojej wyobraźni! Wybierz swoją ulubioną książkę i puść wodze fantazji. Chwyć za kredki lub farby i wciel się na chwilę w rolę ilustratora książek. Baw się dobrze projektując okładkę wybranej książki i koniecznie zgłoś ją do wakacyjnego konkursu plastycznego „Drzwi do wyobraźni” organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sosnowcu. REGULAMIN, KARTA

Pożeracze książek – konkurs plastyczny na krótką książeczkę obrazkową lub komiks, adresowany do dzieci w wieku 6-15 lat. Zastanawialiście się kiedyś jak wygląda tworzenie własnej książki? Czy łatwiej napisać powieść czy stworzyć komiks? Jeśli szukacie odpowiedzi na te pytania, a Waszym marzeniem jest wcielić się w rolę pisarza i ilustratora, to ten konkurs jest skierowany właśnie do Was. Aby wziąć w nim udział należy wykonać książeczkę obrazkową lub komiks. REGULAMIN, KARTA

Zrób to sam i… pokaż jak to robisz – konkurs internetowy na najciekawszy przygotowany przez dzieci wideotutorial rękodzieła, adresowany do dzieci w wieku 6-15 lat. Naszym zdaniem każdy posiada jakiś talent. Czasem o nim wiemy, a czasem musimy go dopiero w sobie odkryć. Chętnie dowiemy się co WY robicie najlepiej. Jeśli potraficie zrobić coś z niczego lub wykonać ciekawą pracę plastyczną lub ozdobę – koniecznie pokażcie to innym! Nagrajcie filmik prezentujący krok po kroku tworzenie jakiegoś rękodzieła i przyślijcie go do nas. REGULAMIN, KARTA

Już za chwilę doznasz szoku – biblioteka na TikToku! – konkurs multimedialny na najzabawniejszy i najbardziej kreatywny filmik tematycznie związany z akcją letnią „Akcja – ilustracja, czyli kreatywne lato z biblioteką”, adresowany do dzieci w wieku 10-15 lat. Wszyscy już chyba znacie TikToka! Jeśli lubicie nagrywać i prezentować na nim swoje filmiki, to konkurs ten jest skierowany właśnie do Was! Połączcie przyjemne z pożytecznym, nagrajcie na TikToku zabawny i kreatywny filmik promujący hasło akcji letniej „Akcja-ilustracja, czyli kreatywne lato z biblioteką”. Nie zapomnijcie podpisać go hasztagiem #zaglebiowskamediateka_konkurs. REGULAMIN (KARTY ZGŁOSZENIOWE będą wymagane tylko od laureatów konkursu, z którymi skontaktujemy się bezpośrednio)

Honorowym patronatem letnią akcję objął Prezydent Miasta Sosnowca – Arkadiusz Chęciński.

Partnerami akcji są: Fundacja „Arka” im. Józefa Wilkonia, Księgarnia Bookszpan Sosnowiec, Zespół Szkół Plastycznych im. Tadeusza Kantora w Dąbrowie Górniczej, Krakowskie Stowarzyszenie Komiksowe, Teatr Zagłębia w Sosnowcu, Wydawnictwo Literatura, Wydawnictwo Dwie Siostry, Centrum Informacji Miejskiej w Sosnowcu.

Patronat medialny: TVS, Wyborcza.pl, Magazyn dla dzieci „Świerszczyk”, Kurier Miejski, Twoje Zagłębie, Sosnowiecki.pl, Coigdzie.pl, Nakanapie.pl, MiastoDzieci.pl, Sosnowiec.pl.

Część nagród fundują: Wydawnictwo Literatura, Wydawnictwo Kultura Gniewu, Magazyn dla dzieci „Świerszczyk”, Wydawnictwo Media Rodzina.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.