[Relacja] MIEJSKO-GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SIEWIERZU

WIRTUALNE, RODZINNE CZYTANIE W BIBLIOTECE W RAMACH XX OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA CZYTANIA DZIECIOM

Lubimy czytać polskich autorów – pod takim hasłem, w dniach od 26 maja do 2 czerwca 2021 roku, odbywał się  Jubileuszowy XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Leona Korusiewicza w Siewierzu po raz kolejny włączyła się do tej akcji, by promować rodzimą literaturę dla dzieci.

Tekstem, który został wybrany do czytania, była Lokomotywa Juliana Tuwima. Do  wspólnej, czytelniczej zabawy zostały zaproszone mamy wraz z dziećmi, bardzo chętnie czytające i odwiedzające bibliotekę.

W kameralnych wnętrzach biblioteki mamy czytały kolejne fragmenty Lokomotywy Juliana Tuwima, a zadaniem dzieci było narysowanie, zgodnie z treścią wiersza, zawartości poszczególnych wagonów. I w ten sposób, dzięki młodym artystom  powstał barwny, pomysłowy pociąg …, w którym były krowy,  konie, stoły,  grubasy, co jedzą tłuste kiełbasy, a nawet sześć fortepianów. Barwny pociąg ozdobił wnętrza biblioteki, a czytanie i rysowanie sprawiło zarówno mamom, jak i ich pociechom wiele frajdy.

W czytaniu brały udział rodziny: Kubisów, Lis, Losma, Machurów i Nadolnych. Filmik powstał, dzięki współpracy z iTVSiewierz. Można go oglądać na stronie internetowej biblioteki, na Facebooku i na iTVSiewierz.

Zapraszamy do oglądania i słuchania Lokomotywy Juliana Tuwima oraz do sięgania po książki polskich autorów i wspólnego, rodzinnego czytania.

Dziękujemy Krystianowi Furtaczowi i Piotrowi Gruszce z iTVSiewierz za pomoc przy realizacji tego przedsięwzięcia.

Nadesłała: MGBP Siewierz