[Relacja] MIEJSKO-GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SIEWIERZU. FILIA W BRUDZOWICACH

WAKACYJNE ZAJĘCIA W FILII BIBLIOTECZNEJ W BRUDZOWICACH

W pierwszych dniach sierpnia dzieci z Brudzowic miały okazję uczestniczyć w organizowanych przez bibliotekę zajęciach wakacyjnych pt.” Powrót do przeszłości – czyli lato w bibliotece”. Odbywały się one w nowej siedzibie biblioteki, gdzie warunki do rozwijania wyobraźni dzieci są doskonałe.

Podczas naszych spotkań przygotowaliśmy dużą plakatową pocztówkę i wyklejaliśmy z kulek bibuły ulubione zwierzę. Wybraliśmy się na pobliską łąkę, gdzie nazbieraliśmy polnych kwiatów, z których powstały piękne, kolorowe i różnorodne doniczki kwiatowe. Jednak największą frajdą dla dzieci było wykonanie obrazu malowanego pianą. Śmiechu i radości było co niemiara. Nie zabrakło oczywiście spotkania z ciekawym i odważnym człowiekiem. Był to członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Brudzowicach. Zaprezentował on  wyposażenie wozu strażackiego oraz opowiedział ciekawe historie z życia strażaków. Każdego dnia oczywiście nie zabrakło różnorakich gier i zabaw na świeżym powietrzu.

Zajęcia odbywały się po wcześniejszym zgłoszeniu uczestnika ze względu na ograniczoną liczbę miejsc. Frekwencja dopisywała cały czas. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy oraz drobne upominki.

Mamy nadzieję, że uczestnicy będą miło wspominać wakacyjne spotkania i będziemy spotykać się dalej.

Nadesłała: Karolina Madejska, Filia Biblioteczna w Brudzowicach