[Wystawa] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Biblioteka zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Anny Żychskiej.

Już w najbliższą sobotę 25 września o godzinie 16 w bibliotecznej Galerii Gawra odbędzie się wernisaż pierwszej wystawy, pochodzącej z Raciborza artystki Anny Żychskiej.

Anna „Hanka” Żychska, urodziła się w Raciborzu 26.09.1962 roku. Jest absolwentką I LO w Raciborzu, a studia magisterskie ukończyła na Akademii Ekonomicznej w Katowicach. W czasach szkolnych i studenckich była aktywna w wielu dziedzinach. Brała udział w wydarzeniach sportowych, śpiewała w zespole muzycznym „Septyma”, w chórze „Strzecha” oraz była finalistką konkursu Miss Polonia 1986 roku.

Po wielu latach działalności w biznesie, w 2019 roku wróciła do „korzeni” i to tutaj po latach odświeżyła przyjaźnie, odwiedza i podziwia „stare kąty” ale co najważniejsze, w Raciborzu odkryła swoją pasję jaką stało się malowanie obrazów.

Jest samoukiem. Za pomocą szpachelek, pędzli i farb akrylowych wyraża swoje emocje kolorami, strukturami i różnymi technikami. Bardzo różnorodna twórczość artystki wpisuje się w szeroki nurt malarstwa współczesnego.

Jej jakże różne obrazy (głównie abstrakcje) można zobaczyć na Instagramie „anmazys”, w grupach na Fb „Malarze amatorzy” oraz „Iluminatornia” z Krakowa. Wiele prac autorki znajduje nabywców wśród prywatnych kolekcjonerów. Niektóre ze swoich prac autorka przekazała na aukcje charytatywne.

W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu, będzie miała miejsce wystawa, podczas której można zobaczyć, a nawet zakupić wybrane obrazy. Pierwszy od czasu pandemii wernisaż z udziałem artystki i publiczności odbędzie się w sobotę 25 września o godzinie 16 w bibliotecznej Galerii Gawra przy ul. Kasprowicza 12. Wystawę będzie można oglądać do 20 października 2021.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu