[Relacja] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JAWORZNIE

Memoris-book – warsztaty arteterapii

Czym są dla nas wspomnienia? Co kryje nasza pamięć? Jak kreatywnie wyciszyć emocje? W jaki sposób ożywić pozytywne skojarzenia? Skąd czerpać natchnienie i dobrą energię? Na wiele z tych pytań odpowiedzieć mogli sobie uczestnicy dwóch warsztatowych spotkań z zakresu arteterapii, zorganizowanych w bibliotece w ramach cyklu Memoris-book.

Zajęcia poprowadziła dr hab. Grażyna Borowik-Pieniek, wieloletnia wykładowczyni akademicka, pedagog, ekspert i trener arteterapii, organizatorka oraz kuratorka wystaw, wiceprezydent Stowarzyszenia Psychiatria i Sztuka.

Otoczenie pełne jest inspiracji, a każdy z nas tworzy własną księgę pamięci, utrwalając to, co dla niego najcenniejsze. Ale historia opowiadana poprzez książkę artystyczną ma swoje źródło w nas i tylko my wczytując się po raz kolejny w zestawione przez siebie znaki – ususzony liść, wycinki z gazet, nagle urywającą się wstążkę, znamy w pełni jej treść…

Memoris-book

Spotkania odbyły się w ramach cyklu Memoris-book w związku z realizacją trzeciej edycji projektu „Performatywna książka. Performatywna Biblioteka”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *