[Relacja] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JAWORZNIE

Memoris-book. Spotkanie z Ewą Nowak

Jak ważne jest pierwsze wrażenie, ile czasu potrzebujemy, by o kimś wyrobić sobie zdanie, skąd autor czerpie pomysły i co pomaga w tworzeniu – to tylko nieliczne z wielu tematów, jakie przewinęły się w trakcie spotkania autorskiego Ewy Nowak, w którym udział wzięły uczennice jednej z jaworznickich szkół średnich.

Autorka opowiadała o książkach, przywołując kolejnych bohaterów swoich powieści. Z dowcipem i swadą nawiązywała przy tym do wątków autobiograficznych, stanowiących często inspirację dla kreowanych sytuacji. Lekki ton odszedł jednak na bok, gdy mowa była o publikacji z 2020 pt. „Orkan. Depresja”, która otrzymała tytuł „Książki Roku” 2020 – Nagrodę Polskiej Sekcji IBBY. Przy tej okazji poznaliśmy kulisy pracy nad powieścią oraz jak doszło do całkowitej zmiany jej koncepcji.

Wydarzenie zorganizowane zostało Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach cyklu Memoris-book, będącego częścią trzeciej edycji projektu „Performatywna książka. Performatywna Biblioteka”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *