[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU. FILIA NR 3 OCICE

3 dni z fotografią w bibliotece na Ocicach

Filia nr 3 Ocice Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu zorganizowała akcję fotograficzną, która w nietypowy sposób zachęcała do odwiedzin biblioteki. Czytelnicy mogli zapozować do mini sesji zdjęciowej i otrzymać wykonany portret. Na zakończenie akcji odbyły się warsztaty fotografii portretowej z udziałem modelki.

W nieciekawej aurze, kiedy nie chce się wychodzić z domu, biblioteka na Ocicach zaproponowała aby uśmiechnąć się do aparatu i odczarować ten ponury czas. W ramach akcji, każdy kto odwiedził bibliotekę i zapozował, otrzymał fotograficzny portret. 3 dniowa zabawa z fotografią cieszyła się dużym zainteresowaniem, czego wybrane efekty można zobaczyć w załączonej galerii.

Ostatniego dnia akcji odbyły się warsztaty fotograficzne, których tematem był również portret. Zajęcia rozpoczęły się od krótkiej prezentacji podstawowych zagadnień, wymieniono ciekawe pomysły, a uczestnicy otrzymali wskazówki przydatne w tej dziedzinie fotografii. Po części teoretycznej przystąpiono do ćwiczeń praktycznych. Biorący udział w warsztatach wykonali ćwiczenia związane z głębią ostrości, sposobami kadrowania oraz użyciem elementu kolorystycznego na zdjęciu.

Jednym z najtrudniejszych elementów fotografii portretowej jest umiejętność pracy z modelem. Dlatego do udziału w warsztatach zaproszona została modelka, która pozowała do zdjęć wykonywanych podczas ćwiczeń. Fotografujący mogli szkolić się w dawaniu wskazówek modelce aby uzyskać pożądany efekt, a zdjęcie było ciekawe, proporcjonalne i pięknie skomponowane.

Filia nr 3 Ocice Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu regularnie organizuje warsztaty fotograficzne, a także inne ciekawe zajęcia, w których udział mogą wziąć wszyscy chętni. W niedalekiej przyszłości planowane są kolejne edycje warsztatów. Tymczasem, biblioteka zaprasza do udziału w bieżących wydarzeniach proponowanych przez MiPBP w Raciborzu, które znaleźć można na stronie: https://www.biblrac.pl/pl/site/kalendarz.html.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu