[Zapowiedź] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SOSNOWCU

„Dwa spojrzenia – malarstwo” – wystawa Roberta Kańtocha i Damiana Pachy

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza do zwiedzania wystawy malarstwa Roberta Kańtocha i Damiana Pachy „Dwa spojrzenia”, w Galerii Zagłębiowskiej Mediateki w Sosnowcu (ul. Kościelna 11). Wystawa będzie udostępniana w dniach od 1 lutego do 12 marca 2022 w godzinach otwarcia placówki. Wstęp wolny. Uwaga – w czwartek 24 lutego 2022 o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy na midisaż wystawy – oczywiście – z udziałem Artystów.

Robert Kańtoch – Urodził się 24 maja 1976 r. w Rudzie Śląskiej. W roku 1996 ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Dąbrowie Górniczej. Jest absolwentem Wydziału Grafiki katowickiej Akademii Sztuk Pięknych – Dyplom 2002. Obecnie pracuje jako nauczyciel w Zespole Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej, w którym prowadzi zajęcia na specjalizacji projektowania graficznego. Jego pasją są fotografia i malarstwo. Realizuje prace w technice malarstwa olejnego i akrylowego.

Damian Pacha – Urodzony w Katowicach w 1970 r. Ukończył Liceum Plastyczne w Dąbrowie Górniczej w 1991 r. W 1993 ukończył Studium Nauczycielskie w Katowicach. W latach 1993-1998 studiował malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W roku 1997 otrzymał miesięczne stypendium w Paryżu. W 1998 otrzymał dyplom z  wyróżnieniem w pracowni prof. Jana Szancenbacha. W pracowni rysunku studiował u prof. Jana Orbitowskiego i prof. Andrzeja Kapusty.  W latach 2000-2001 był asystentem na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Konserwacji Rzeźby i Malarstwa. Od 2003 pracuje jako nauczyciel rysunku i malarstwa w Zespole Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej. Uczestniczył w  90 wystawach zbiorowych i 9 indywidualnych. Uczestniczył w wielu plenerach krajowych i międzynarodowych. Laureat licznych nagród artystycznych. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem oraz kolażem i  fotografią.

Wystawa udostępniana będzie w Galerii Zagłębiowskiej Mediateki w terminie 1 lutego – 12 marca 2022 – przed i w trakcie wszystkich wydarzeń kulturalnych odbywających się w Auli. Osoby zainteresowane przyjrzeniem się z bliska prezentowanym pracom w godzinach otwarcia Mediateki, ale nie podczas imprez kulturalnych, proszone są o wcześniejszy kontakt z Informatorium Zagłębiowskiej Mediateki lub o zwrócenie się po pomoc w szatni.

Uczestnicy wydarzeń kulturalnych w Zagłębiowskiej Mediatece zobligowani są do: dezynfekcji dłoni natychmiast po wejściu do obiektu oraz podczas opuszczania obiektu, używania maseczki ochronnej zakrywającej usta i nos od momentu wejścia do opuszczenia terenu MBP, zachowania dystansu 1,5 m podczas wejścia do obiektu, na korytarzach i w miejscach, w których organizowane są imprezy.

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter).