[Zapowiedź] GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W WYRACH

Gminna Biblioteka Publiczna w Wyrach otrzymała dofinansowanie projektu w ramach programu „Partnerstwo dla książki” Instytutu Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pt.: „Człowiek jest jak okręt – dziennik Wiktora Szołtyska jako przykład losów Ślązaków po obu stronach frontu II WŚ”.

Chcemy opowiedzieć, szczególnie młodym ludziom, o historii „naszej małej ojczyzny” i o losach ludzi tu mieszkających w nowatorski, atrakcyjny i innowacyjny sposób. Poprzez szybkie reagowanie na nowe technologie, zdobycie nowych kompetencji i umiejętności chcemy jeszcze skuteczniej działać w zakresie animacji kultury i życia społecznego w gminie. W projekcie tym wykorzystamy formułę mobilnej gry terenowej skonstruowanej w aplikacji na smartfona. Bohaterem gry będzie mieszkaniec Wyr, wnuk powstańca śląskiego– Wiktor Szołtysek i jego pamiętnik.

Zadanie będzie realizowane od maja do września 2022 roku.

  1. Warsztaty online dla uczniów szkoły podstawowej w Wyrach.
  2. Konferencja z udziałem historyków i rekonstruktorów jako podbudowa merytoryczna. W konferencji udział wezmą m.in. prof Grzegorz Bębnik, dr Kamil Kartasiński, Lidia Borowian-Cyba, Kacper Perkowski, rekonstruktorzy, przedstawiciel Stowarzyszenia na Rzecz Zabytków Fortyfikacji Pro Fortalicium
  3. Warsztaty stacjonarne z projektowania i kodowania dla uczniów szkoły podstawowej w Wyrach.
  4. Warsztaty nad końcową wersją i premiera gry.
  5. Gra terenowa i zakończenie projektu.

Przesłała: Gminna Biblioteka Publiczna w Wyrach