[Zapowiedź] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SOSNOWCU

Zagłębiowska Mediateka oraz Fundacja Nie Będziesz Szła Sama zapraszają w czwartek 9 listopada 2023 o godz. 18.00 do Auli Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11), na wyjątkowe spotkanie z Markiem Michalakiem -tatą Julki i Miłosza, wielkim przyjacielem dzieci, Rzecznikiem Praw Dziecka dwóch kadencji, pedagogiem, wychowawcą, nauczycielem akademickim, działaczem społecznym, Kanclerzem Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, Przewodniczącym Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka, założycielem Instytutu Praw Dziecka im. Janusza Korczaka. Wstęp wolny

Okazją do spotkania będzie ukazanie się na rynku licznych książek dra Marka Michalaka, a zwłaszcza promocja najnowszej – „Opowieści o prawach dziecka” – niezwykłej książki, która – odwracając perspektywę, przywraca świat wartości w miejsce, w którym powinien on funkcjonować.

Z dr. Markiem Michalakiem spotkamy się na chwilę przed Międzynarodowym Dniem Praw Dziecka (ten przypada na 20 listopada), aby wspólnie zdefiniować zbiór fundamentalnych praw i zasad, które chronią dzieci na całym świecie.

Cykl Spotkań OKOŁOliterackich organizowany przez Fundację Nie Będziesz Szła Sama ma na celu podniesienie świadomości kulturowej w społeczeństwie. Wzniecenie debaty o tym, w jaki sposób kultura i sztuka, a w szczególności literatura, kształtują nasze postawy, działania, systemy wartości, tęsknoty i marzenia.