[Zapowiedź] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SOSNOWCU

MBP w Sosnowcu zaprasza uczniów klas 1-3 szkół podstawowych z terenu Sosnowca do udziału w ekologicznym konkursie recytatorskim „Słówko dla klimatu” organizowanym przez Filię nr 4 – Sielec.

Konkurs odbywa się w ramach akcji „Godzina dla Ziemi”, polegającej na symbolicznym wyłączeniu świateł w domach i biurach na godzinę w ostatnią sobotę marca. Ten prosty gest ma na celu refleksję nad zmianami klimatu oraz zwrócenie uwagi na problem nadmiernego zużycia energii.

Zadanie konkursowe polega na recytacji przez każdego z uczestników wiersza o tematyce ekologicznej. Zgłoszeń mogą dokonywać nauczyciele uczniów w terminie 19 lutego – 18 marca 2024 r. Każda ze szkół może zgłosić maksymalnie 3 uczniów, po jednym z każdej kategorii wiekowej. Warunkiem przyjęcia zgłoszenia jest dostarczenie mailowo lub osobiście do siedziby Organizatora kompletu kart zgłoszenia każdego z uczestników. Konkurs odbędzie się 26 marca 2024 r. o godz. 10.00 w Filii nr 4 – Sielec, ul. Zamkowa 9. Wyłonienie zwycięzców i uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w dniu konkursu. Regulamin oraz karty zgłoszenia dostępne są na stronie internetowej: www.biblioteka.sosnowiec.pl.

Nadesłała: Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu