[Relacja] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CZELADZI

Księżniczka Semiranda

0 033Maj w bibliotece to miesiąc pełen różnorodnych atrakcji – spotkań, imprez, zajęć oraz lekcji bibliotecznych. W maju także w naszej bibliotece odbyło się przedstawienie Mini Grupy Teatralnej z MDK „Ligota” w Katowicach pt. Semiranda. Młode artystki (bo jak się okazało w grupie są same dziewczyny) pod wodzą i czułą opieką artystyczną Izy Terleckiej oraz przy akompaniamencie Dagmary Krężel wystąpiły w sztuce, która w piękny, ale zarazem prosty sposób opowiada o walce dobra ze złem.

0 023Na widowni zasiadły pięcio- i sześciolatki z Przedszkola nr 1 oraz Przedszkola im. Kolorów Tęczy. Przedszkolaki z szeroko otwartymi oczami i buziami oglądały całe przedstawienie i podziwiały wspaniałą grę aktorską oraz piękne kostiumy młodych adeptek sztuki teatralnej. W sztuce nie zabrakło scen do śmiechu oraz takich, które zmuszały małych odbiorców do przemyślenia sobie pewnych swoich zachowań wobec rówieśników i rodziców. Jednak jak to w bajkach bywa dobro zwyciężyło i wszystko dobrze się skończyło.

Na zakończenie przedstawienia były gromkie brawa i wspólne zdjęcia z królewnami, księżniczkami i królami czyli aktorami występującymi w sztuce. Mini Grupa Teatralna wraz z opiekunkami gościła u nas po raz kolejny, ale mamy nadzieję, że nie ostatni.

Nadesłała: Anna Wałek, MBP Czeladź, Oddział dla Dzieci i Młodzieży