[Relacja] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH

zdjęcia 241SMOCZOLANDIA

2 czerwca po raz ósmy odbył się Zlot Zaczytanych Smoków, czyli Smoczolandia. Impreza, która już na stałe zagościła w corocznej ramówce imprez Miejskiej Biblioteki Publicznej, organizowana jest z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka oraz XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom.

Ten dzień należał do Smoków dużych i małych. Podobnie jak w latach poprzednich, nie zabrakło zabawy i masy emocji. Dzieci zjawiły się punkt 10:00 przed wejściem do Biblioteki, gdzie zostały przywitane przez Dyrektor Biblioteki – Wiesławę Szlachtę. Gośćmi imprezy byli policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich. Mł. asp. Tatiana Lukoszek przeczytała „Lokomotywę” J. Tuwima. Dzieci chętnie wysłuchały również pogadanki policjantów na temat bezpieczeństwa i zagrożeń, które ich dotyczą.

Na świeżym powietrzu nasi najmłodsi czytelnicy wykazali się w zabawach ruchowych, warsztatach plastycznych i malowaniu kredą. Było kolorowo i głośno. Spośród uczestników imprezy wybrano i nagrodzono najlepsze smocze przebrania .

W spotkaniu wzięło udział 150 dzieci ze szkoły podstawowej nr 5 i 8 w Siemianowicach Śląskich.

Sponsorami imprezy byli: Szkoła Językowa Helen Doron, PZU Życie S.A. , Multimedia Bartosz Musioł oraz MK-tel.

Jolanta Kurczak

zdjęcia 186 zdjęcia 189 zdjęcia 197 zdjęcia 218 zdjęcia 219 zdjęcia 234 zdjęcia 237 zdjęcia 254 zdjęcia 268 zdjęcia 286 zdjęcia 291 zdjęcia 295