[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Wieczór poezji w bibliotece

SONY DSC

W miniony czwartek w bibliotece w Raciborzu odbyło się niezwykłe spotkanie początkującego, ale bardzo utalentowanego pisarza, Karola Sobczyńskiego. Promocji tomiku towarzyszył wernisaż prac, Waldemara Senftlebena.

Nasi goście pokazali, że możliwy jest dialog między dwoma rodzajami sztuki. Czytelnicy biblioteki mogli wysłuchać sugestywnych wierszy Karola Sobczyńskiego oraz zobaczyć ich plastyczną interpretację Waldemara Senftlebena. – Łatwiej dopasować obraz do wiersza niż wiersz do obrazu – przyznał artysta, choć jego zdaniem ten swoisty dialog międzytekstowy, w którym wiersze inspirują prace plastyczne może działać także w druga stronę.

SONY DSCUtwory Sobczyńskiego, ucznia trzeciej klasy Gimnazjum nr 5 w Raciborzu, poruszają tematy bardzo dojrzałe, które skłaniają do zadumy. Młody poeta pisze o miłości, tęsknocie, przemijaniu, a inspirację czerpie z otaczającej go rzeczywistości, przeczytanej książki czy obejrzanego obrazu. Nic więc dziwnego, że obaj panowie, Sobczyński i Senftleben, zdecydowali się razem wydać tomik poezji, w którym wiersze zostały przedstawione na tle obrazów. Obaj mają przecież podobne spojrzenie na sztukę.

SONY DSCPoeta przyznał, że jego największym marzeniem było wydanie tomiku poezji. Cieszymy się, że biblioteka w Raciborzu mogła razem z nim świętować jego pierwszy wielki sukces.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu