[Relacja] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CZECHOWICACH-DZIEDZICACH

Dzień Dziecka z biblioteką

IMG_0010Podobnie jak przed rokiem i przed dwoma laty Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach przyłączyła się do organizacji Aktywnego Dnia Dziecka pod hasłem ZAPALEŃCY 2015. Impreza ta odbyła się w sobotę 6 czerwca w parku na osiedlu Renardowice. Jej uczestnicy mieli okazję do zdobycia wielu ciekawych umiejętności oraz do zapoznania się z ofertą edukacyjną, kulturalną, sportową i rekreacyjną gminy.

Dzieci brały udział w wybranych przez siebie zajęciach, grach i prezentacjach odbywających się w poszczególnych strefach aktywności na terenie parku. Po odwiedzeniu co najmniej 8 stref i zdobyciu 8 pieczątek uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki z logo imprezy. W tym roku utworzono 21 takich stref.

IMG_0003W strefie książki, zorganizowanej przez Miejską Bibliotekę, dzieci mogły wykonać kolorowe zakładki z pierwszą literą swojego imienia, papierowe węże i wiatraczki, a także haftować obrazki. Stopień trudności prac został dostosowany do wieku i umiejętności dzieci.

IMG_0006W pozostałych strefach odbywały się pokazy i zajęcia z udzielania pierwszej pomocy i PCK, pokazy strażackie i harcerskie, strzelectwo oraz zmagania w różnego rodzaju grach – np. taroki, szachy i dyscyplinach sportowych – piłka nożna, siatkówka, koszykówka, kajakarstwo, a ponadto wybuchowe doświadczenia i eksperymenty.

IMG_0019Zmaganiom w strefach aktywności towarzyszyły występy grup artystycznych – muzycznych, tanecznych i kabaretowych, działających przy czechowickich szkołach. Na zakończenie imprezy odbył się koncert zespołu Mistah Lego.

Nadesłała: Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach- Dziedzicach