[Relacja] MIEJSKO-GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SIEWIERZU

Wakacyjny relaks z książką

DSCN4927Wakacje to najlepsza pora na nadrobienie zaległości w czytaniu. Z myślą o swoich czytelnikach Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Siewierzu przygotowała mnóstwo ciekawych propozycji książkowych.

Najmłodszym naszym czytelnikom polecamy serię książeczek o Basi – najlepszej przyjaciółce każdego przedszkolaka, dla milusińskich kochających zwierzęta Klinikę pod Boliłapką a dla lubiących zwariowane przygody Koszmarnego Karolka, dla małych detektywów Agatę na tropie, Detektywa Łodygę czy Biuro śledcze Tomuś Orkiszek i partnerzy. Miłośniczki koni chętnie zaprzyjaźnią się z sympatyczną Jimmy ze szkockiej wioski Finmory i jej przyjaciółką Shanti. Dla tych co nie lubią się bać polecamy serię Dom nocy i jej kolejną część Wyzwolana.

Pasjonatom mitycznych krain proponujemy serie S. Riordana Olimpijscy Herosi, Percy Jackson i bogowie olimpijscy. Fantastykę z przygodą znajdą młodzi czytelnicy m.in.              w książkach z serii Drużyna J. Flanagana.

DSCN4924Na leniwe letnie popołudnie polecamy książkę M. de Blasi Wieczory u Umbrii. Słoneczna Italia nasycona zapachem ziół i domowych specjałów zachwyci przede wszystkim panie. Czytelniczki lubiące wzruszające historie powinny przeczytać Katarzyny Michalak Nie oddam dzieci. W matni marzeń V.C. Andrews to ostatni tom serii uwielbianej przez kobiety o rodzinie Castel. Doskonale zrelaksujemy się również przy książkach Stulecie Winnych A. Grabowskiej, Niepokonane A. Wojdowicz czy Szukaj mnie wśród lawendy A. Lingas-Łoniewskiej. Wielbicieli mocnych wrażeń zachęcamy do zapoznania się z ostatnio wydanymi kryminałami skandynawskimi C. Lackberg Pogromca lwów i J. Nesbo Krew na śniegu.

Inne powieści o tej samej tematyce godne polecenia to: S. King Znalezione nie kradzione, E. Spindler Pierwsza żona, M. Wroński seria z policjantem Zygmuntem Maciejewskim, J.Grisham Góra bezprawia. Natomiast fanom fantastyki polecamy Opowieści z meekhańskiego pogranicza R.M. Wegnera, Inni : Srebrzyste wizje A. Bishop, Takeshi 2 M.L. Kossakowskiej i wiele innych ciekawych lektur, które odkryją przed tobą wspaniałych bohaterów, odległe tajemnicze światy i fascynujące przygody.

Jeżeli marzy ci się wakacyjny relaks z książką ale nie wiesz co wybrać odwiedź naszą bibliotekę a spełnimy twoje oczekiwania.

Więcej informacji o tych i innych książkach znajdziecie na stronie internetowej naszej biblioteki. Jesteśmy również na facebooku.

Nadesłała: Renata Pieszyńska, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Siewierzu