kot

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Czerwcowy Turniej Przedszkolaków w bibliotece za nami!

napisCiekawe konkurencje, dużo emocji i zdrowej rywalizacji, ale przede wszystkim wesoła zabawa, to wszystko czekało w piątkowe przedpołudnie na pięcioosobowe drużyny, biorące udział w organizowanym przez bibliotekę na Ostrogu Czerwcowym Turnieju Przedszkolaków.

Tegoroczny turniej odbył się pod hasłem „W zaczarowanym świecie baśni braci Grimm”. Uczestnicy mieli za zadanie m.in. wykonać korale dla Śpiącej Królewny, pomóc Kopciuszkowi zdążyć na Bal czy udekorować domek Baby Jagi. Nie zabrakło oczywiście konkursów literackich sprawdzających wiedzę dzieci. Jednak najwięcej emocji, jak co roku, wzbudziły konkurencje sprawnościowe oraz wizyta gościa specjalnego – Kota w butach, który przeczytał zmęczonym już uczestnikom jedną z baśni.

kotW imprezie wzięły udział dzieci z Przedszkoli nr 3, 13, 24 i z „Domowego Przedszkola”. Z przedszkolakami rywalizowała także grupa uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych. Wszystkie drużyny spisały się na medal i otrzymały pamiątkowe dyplomy a zwycięskie drużyny dodatkowo nagrody książkowe ufundowane przez organizatora turnieju – Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Raciborzu. O słodki poczęstunek dla uczestników i kibiców zadbało Mieszko S.A.

zawody– Dziękujemy Dyrekcji, nauczycielom i grupie wolontariuszy z Zespołu  Szkół Specjalnych oraz Księgarni SOWA za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu naszego Turnieju. Wszystkich przedszkolaków, szczególnie z tych placówek, które dotychczas nie uczestniczyły w Turnieju, zapraszamy serdecznie za rok – mówi Jolanta Sienkiewicz z biblioteki, organizatorka Czerwcowego Turnieju Przedszkolaków.

zawodnicy

Obszerna fotorelacja na www.biblrac.pl

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu