prezentacja

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Wycieczka do Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej

zwiedzanieDzieci, biorące udział w Lecie z Biblioteką, miały wczoraj niepowtarzalną okazję poznać od podszewki swoich ulubionych bohaterów kreskówek. W bielskim Studiu Filmów Rysunkowych przywitali ich m.in. Reksio, Bolek i Lolek oraz profesor Gąbka.Młodzi raciborzanie jednym tchem wymienili kultowe postacie z filmów rysunkowych, ale więcej trudności sprawiło im zdecydowanie się, kogo lubią najbardziej – zdania były podzielone. Z pewnością do gustu przypadli im psotni chłopcy, Kuba i Śruba, z najnowszej produkcji studia. Uczestnicy Lata obejrzeli przedpremierowy odcinek tego serialu.

zdjęcieJak przekonywali pracownicy studia tworzenie filmu rysunkowego jest długie, żmudne i trudne, ale satysfakcja z dobrze wykonanej pracy ogromna. Dzieci poznały tajniki produkcji serialu, począwszy od nakreślenie zarysu fabuły, po wymyślenie bohaterów i nadanie im indywidualnych cech, aż do przelania tych pomysłów na papier, a później na taśmę filmową.

prezentacjaZ bliska można było obejrzeć kamery, szpule filmowe, farby, wzorniki czy szkice postaci. Wizyta w Bielsku zakończyła się seansem filmowym. Przygody Bolka i Lolka, Reksia oraz Kuby i Śruby wszystkich rozbawiły do łez!

wykładwykładpracowniaJuż w czwartek o 11 kolejne spotkanie w raciborskiej bibliotece. Tym razem dzieci wybiorą się w podróż z Jasiem i Małgosią.

Akcję „Lato z biblioteką: Wakacyjne podróże po literaturze” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu