[Zapowiedź] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CZELADZI

Wojciech Cejrowski poleca!

plakat2 marca (czwartek) o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie z Przemkiem Corso, którego cykl o archeologu i awanturniku Robercie Karczu do tego stopnia wciągnął Wojciecha Cejrowskiego, że został jego wydawcą.

PRZEMEK CORSO – po pierwsze czeladzianin, a ponadto konferansjer, felietonista, głos radiowy, autor bajek dla dzieci a prywatnie miłośnik filmów, kolekcjoner i gaduła. Z wykształcenia niedoszły nauczyciel języka angielskiego. Szczęśliwy mąż i ojciec, a także właściciel szkockiego teriera o imieniu BRK. Mieszka w Legnicy. Pija tabasco.

PODZIEMNE MIASTO to opowieść o archeologu, który po niebezpiecznym incydencie podczas wykopalisk w Egipcie zostaje ewakuowany do Polski. Lepiej, żeby jakiś czas posiedział cicho, dlatego zatrudnia się jako nauczyciel historii w legnickim gimnazjum. Poznaje tam miejscowych pasjonatów historii i pod ich wpływam zaczyna interesować się przeszłością Legnicy. Pewnego dnia dosłownie zapada się pod ziemię…Na spotkaniu będzie też można kupić drugą część MIASTO ZŁODZIEI.

MBP w Czeladzi, ul. 1 Maja 27, tel. 32 265 10 02