ferie

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ZAWIERCIU

Ferie w Bibliotece w Zawierciu

ferieMiejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Zawierciu przedstawia relację z ferii w bibliotece.

  • Pierwsze spotkanie Klubu Filmowego „Kultura z Wyższego Piętra” czyli wizerunek mafii w kinie amerykańskim.

W piątek, 27 stycznia o godzinie 18:00 w Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Zawierciu odbyło się pierwsze spotkanie Klubu Filmowego „Kultura z Wyższego Piętra”. Tematem wykładu był wizerunek mafii w kinie amerykańskim. Na początku przedstawiona została krótka historia mafii sycylijskiej, etymologia samego słowa „mafia” oraz przyczyny powstania organizacji mafijnych. Następnie uczestnikom wykładu zaprezentowane zostały fragmenty filmów „Ojciec chrzestny” (reż. Francis Ford Coppola, 1972) oraz „Chłopcy z ferajny” (reż. Martin Scorsese, 1990), na podstawie których przedstawiono różnice w ukazywaniu na ekranie mafii amerykańskiej. Podczas wykładu można było dowiedzieć się także różnych faktów związanych z funkcjonowaniem mafii w świecie realnym, dzięki czemu słuchacze mogli porównać filmowy obraz mafii oraz jej rzeczywisty odpowiednik. Wykład spotkał się z dużym zainteresowaniem – piątkowy wieczór spędziło z nami około 20 osób. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w wykładzie i zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu.
spotkanie

 

  • Klinika dla Pluszaków czyli jak pomagać zwierzętom w zimie

Filia nr 2 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej zaprosiła 19 stycznia  dzieci na zajęcia ”Klinika dla Pluszaków” czyli jak pomagać zwierzętom w zimie. W spotkaniu uczestniczyły min. dzieci z Przedszkola nr 3 w Zawierciu. Dzieci poznały serię książeczek o Dosi, która naprawia zepsute zabawki. Dzieciom bardzo podobały się jej przygody i chętnie opowiadały o zwierzątkach.
ferie

  • Klub Gier Planszowych

4 lutego w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Zawierciu w godz. od 9:00 do 14:00 spotkał się  Klub Gier Planszowych. Tym razem oprócz stałych bywalców doszli do nas nowi gracze. Było nas w sumie 16. Wspólnie rozpracowywaliśmy nowe gry. Już za miesiąc kolejne spotkanie. Zawsze spotykamy się w pierwszą sobotę miesiąca.spotkanie

  • Niezwykłe przygody Indiana Jonesa w Bibliotece

Z okazji ferii 17 stycznia w wieży Pałacyku Szymańskiego Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Zawierciu zorganizowano zajęcia dla fanów dzielnego poszukiwacza przygód. Na początku uczestnicy losowali przydział do jednej z czterech drużyn i poznawali się  wzajemnie. Następnie wybierali  najlepsze przebranie wśród osób, które przybyły w strojach.

Młodzi archeolodzy zgłębiali starożytne pismo, przemierzali labirynty, tworzyli barwne komiksowe historie Indiany Jonesa. Cała zabawa poprzeplatana była także projekcją filmu o dzielnym archeologu.

sala

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Zawierciu